Номінація «Косплей-дефіле»

1. Загальна інформація

1.1 Коли ви подаєте заявку на участь у фестивалі, ви автоматично погоджуєтеся дотримуватися усіх правил фестивалю.

1.2 Крайній термін, коли ви можете подати заявки у номінаціях «Одиночне косплей-дефіле» та «Дуо/Тріо косплей-дефіле», — 12 травня 2024 року (включно).

1.3 Конкурсна програма буде проходити два дні, 8 та 9 червня. Під час подачі заявки ви можете вказати бажаний день для виступу. Якщо є важлива причина виступати в конкретний день — необхідно її вказати у полі приміток при заповненні заявки.

1.4 Вхід на фестиваль для учасників і їх помічників безкоштовний.

1.5 Місце проведення — Міжнародний виставковий центр (м. Київ, Броварський проспект, 15 (метро Лівобережна)).

1.6 Призовий фонд косплей-шоу становить 60 000 грн!
Розподіл здійснюється наступним чином:
Одиночне косплей-дефіле
1 — місце (10 000 грн)
2 — місце (8 000 грн)
3 — місце (5 000 грн)
Дуо/Тріо косплей-дефіле
1 — місце (15 000 грн)
2 — місце (10 000 грн)
3 — місце (7 000 грн)
Вибір організаторів «Косплей-дефіле» (5 000 грн).

1.7 Переможці оголошуються на церемонії нагородження 9 червня (в неділю). На ній зобов’язаний бути присутнім мінімум 1 учасник від кожної заявки, яка була прийнята на косплей-шоу. На церемонії нагородження учасники зобов’язані бути присутніми в заявлених конкурсних костюмах або їх частинах, які зберігають впізнаваність образу.

1.8 Якщо з якої-небудь причини учасник, який пройшов в конкурс, не може брати участь у фестивалі, він зобов’язаний повідомити про це організаторів косплей-шоу.

1.9 Організатори косплей-шоу мають право відхилити заявку без пояснення причин.

1.10 Організатори косплей-шоу мають право відмовити у виділенні помічника без пояснення причин.

1.11 Використання власних спецефектів дозволяється лише зі згоди організаторів Cosplay & Cover Dance Show. При використанні спецефектів і декорацій ви зобов’язані подбати про те, щоб вони були негайно прибрані вами зі сцени відразу після закінчення виступу.

1.12 Не допускається участь одного і того ж костюма у двох і більше конкурсах фестивалю.

1.13 Допускається участь одного учасника не більше ніж у двох заявках фестивалю.

1.14 Людина, яка подала заявку, автоматично стає її координатором. Щоб отримати квитки для учасників і помічників — у день заходу координатор зобов'язаний мати на руках оригінали або копії документів, які посвідчують особу (документи у системі ДІЯ, паспорт, водійські права, студентський/учнівський квиток) для всіх, хто вказані у заявці. Квитки частинами не видаються. ПІБ учасників та помічників, вказаних в заявці, перевірятимуться на відповідність до наявних оригіналів або копій документів. У разі невідповідності даних, учасник не допускається на територію фестивалю.

1.15 Учасникам конкурсу під час виступу забороняється пропагувати російський нацистський тоталітарний режим, використовувати символіки комуністичного тоталітарного режиму (будь-яке зображення державних прапорів, гербів та інших символів СРСР, УРСР (УСРР)), символіки воєнного вторгнення російського нацистського тоталітарного режиму в Україну: латинські літери "Z", "V", офіційну або неофіційну символіку (емблеми) збройних сил російської федерації, пропагувати насильство, суїцид, вживання алкогольних напоїв і наркотичних речовин, а також будь-які інші форми пропаганди, що суперечать законодавству України.

1.16 На фестиваль заборонено проносити:

- всі види вогнепальної зброї, включно з пістолетами, револьверами, гвинтівками й рушницями; 

- пневматичні рушниці стислого повітря та балончики вуглекислого газу, включно з пістолетами, рушницями для стрільби кульками, гвинтівками й пістолетами для стрільби кульками; 

- сигнальні ракетниці й стартові пістолети, справжні луки, арбалети й стріли, гарпунні рушниці та рушниці для підводного полювання;

та інші предмети, небезпечні для життя і здоров’я людей довкола (наприклад, оригінальні клинки тощо), за винятком дозволених законодавством України муляжів і сувенірної або іграшкової (дитячої) зброї.

1.17 Заявки, які не пройшли відбір у конкурсну програму, мають шанс потрапити до позасценiчного косплею. Якщо ви надаєте перевагу позасценічному косплею, ви можете поставити відповідну відмітку при заповненні форми заявки. Організатори косплей-шоу врахують це під час відбору.

1.18 Як джерело для косплею забороняється використовувати російських персонажів, а також персонажів, що мають російське походження (ігри, фільми, анімація, комікси, манга тощо).

1.19 Якщо ви берете участь у фестивалі FANCON, ви автоматично даєте дозвіл на всі види фото- та відеофіксації вашої персони та публічне використання цих матеріалів організаторами.

1.20 Брати участь в шоу дозволено з 12 років. Для учасників віком від 12 до 14 років — обов'язковий супровід одного з батьків, інформацію про них слід зазначити при заповненні заявки у полі «Помічники».

2. Дії учасників фестивалю під час повітряної тривоги

2.1 Якщо буде оголошено повітряну тривогу, у Міжнародному виставковому центрі (МВЦ) спрацює система оповіщення. Будь ласка, відповідально ставтеся до всіх сигналів.

2.2 Радимо встановити на ваш електронний пристрій застосунок «Київ Цифровий», щоб отримувати оперативну інформацію про повітряні тривоги.

2.3 Також ви можете заздалегідь ознайомитися з найближчими укриттями тут або тут й спланувати шляхи доступу до них на випадок, якщо укриття МВЦ буде переповнене.

2.4 Аби пройти в укриття МВЦ, орієнтуйтеся за вказівниками. Укриття на 10000 осіб знаходиться в підвальному приміщенні павільйону 1 Міжнародного виставкового центру, вхід 1С.

2.5 Якщо можете, то допоможіть та зорієнтуйте тих, хто цього потребує.

2.6 На час повітряної тривоги дозволяється залишити особисті речі в гримерці, однак за їх збереження відповідальності організатори не несуть.

2.7 Робота фестивалю відновлюється через 20 хвилин після відбою повітряної тривоги.

2.8 Після відбою повітряної тривоги протягом 30 хвилин учасники Cosplay & K-pop Cover Dance Show, які згідно з програмою мають виступати в цей день, зобов’язані повернутися у гримерку та слідкувати за оновленим розкладом виступів, а також вчасно переміщуватись за головну сцену.

2.9 Якщо буде оголошено повітряну тривогу/тривоги, розклад програми фестивалю буде змінений. Учасники, які ще не виступали на головній сцені, зобов’язані врахувати це та бути готовими до виступу раніше або пізніше визначеного часу в програмі. Актуальний розклад виступів учасники Cosplay & K-pop Cover Dance Show можуть дізнатися з інформації на табло або у волонтерів у гримерці.

2.10 Робота фестивалю не відновлюється, якщо відбій повітряної тривоги відбувається о 20:00 або пізніше.

3. Правила участі

3.1 Кількість учасників в заявках повинна відповідати наступним значенням: «Одиночне косплей-дефіле» — 1 особа, «Дуо/Тріо косплей-дефіле» — від 2 до 3 осіб.

3.2 Один учасник, пара або команда може заявити не більше 1 помічника. Необхідно обґрунтувати потребу в ньому у полі приміток при заповненні заявки. Організатори косплей-шоу мають право відмовити у виділенні помічника без пояснення причин. Помічник не повинен бути учасником дефіле.

3.3 Тривалість виступів повинна бути суворо обмежена наступними значеннями: «Одиночне косплей-дефіле» — до 2 хвилин, «Дуо/Тріо косплей-дефіле» — до 3 хвилин.

3.4 Для музичного супроводу виступу заборонено використовувати аудіозаписи та дубляж фільмів/кліпів, які виконані та/або вироблені особою, яка є або була у будь-який період після 1991 року громадянином росії та білорусі. Використання матеріалів українського походження російською мовою не є бажаним, і може бути заборонено організаторами косплей-шоу.

3.5 Використання під час виступу відеофрагментів не допускається.

3.6 Для здійснення відбору вашої заявки в основну програму косплей-шоу до 12 травня 2024 року (включно) необхідно надати файли музичного супроводу, колаж із зображенням персонажів, фотографії учасників у готових костюмах та сценарій дефіле.

3.6.1 Файли музичного супроводу мають відповідати таким вимогам:
- формат — mp3;
- бітрейт — мінімум 192 кбіт / с;
- тривалість запису повинна відповідати тривалості виступу.

3.6.2 Колаж із зображеннями персонажів повинен містити якісні зображення, які будуть відображати весь костюм персонажів, включно з крафтом. Колаж має бути виконаний у формі квадрата та мати розміри не менше ніж 1000 на 1000 пікселів. Для оригінального образу обов’язкова умова — якісне зображення джерела.

3.6.3 На фотографіях вас у готових костюмах (не менше 80% готовності) має бути видно не тільки костюм / крафт / перуку, а й самого учасника. Необхідні фотографії з відкритим обличчям у повний зріст, фас, профіль і вигляд ззаду. Якщо косплей вимагає певного макіяжу, фотографію його також необхідно надати окремо.

3.6.4 Сценарій дефіле (короткий опис ваших дій на сцені).

4. Журі конкурсу й критерії оцінки

4.1 Журі створюється для вибору переможців у номінаціях.

4.2 Члени журі мають бути неупередженими та об’єктивними при виставленні оцінок і голосуванні.

4.3 Члени журі не зобов’язані давати рецензії й коментувати свої рішення.

4.4 Діяльність журі координують організатори косплей-шоу.

4.5 Під час виступів журі оцінює кожного учасника за 10-бальною шкалою за кількома критеріями. Дозволяється використання до одного знака після коми.

4.6 Критерії оцінювання виступів:
- Якість костюма (якість виконання костюма, атрибутики, зброї та ін., наявність необхідних аксесуарів, деталі (мережива, заклепки та ін.), відповідність костюма заявленому образу, зачіска або перука (укладка перуки), декорації).
- Постановка (оригінальність сюжету / постановки, його цілісність, глибина, логічність; композиційна побудова виступу (розподіл дії по сценічному простору, цікаві сценічні акценти, вибір ракурсів, звуковий супровід)).

4.7 Костюми, які демонструються на фестивалі вперше, й ті, що не займали призові місця на інших заходах, отримують перевагу при рівній кількості балів.