FANCON — це ваш простір для нових знайомств і спілкування, місце, де ви можете проявитися та колекціонувати позитивні емоції.

Проведення фестивалю під час дії воєнного стану є ризиком, який усвідомлюють організатори, учасники й відвідувачі. Тому для того, щоб ви та ваші близькі почувалися комфортно й безпечно на всіх локаціях, ми просимо вас дотримуватися цих правил.

Правила фестивалю

Коли ви купуєте квиток на фестиваль FANCON, ви автоматично погоджуєтеся з правилами перебування та з переліком речей, які заборонено проносити на територію фестивалю. На території фестивалю діють закони України.

 1. На фестивалі FANCON ви долучаєтеся до створення позитивних емоцій

  1. Ви можете вільно виражатися й долучатися до всіх конкурсів і активностей, які не потребують окремої акредитації.

  2. Ви можете долучатися до додаткових подій фестивалю, для чого слід придбати окремі квитки.

  3. Ви можете брати з собою чотирилапих друзів (детальніше читайте у спеціальному розділі наприкінці Правил фестивалю).

  4. Ви можете вільно пересуватися усіма локаціями фестивалю, виходити з території МВЦ і повертатися, але лише за умови, що вхідний браслет залишається цілим. Зіпсовані та пошкоджені браслети обміну не підлягають.

 1. Що важливо мати з собою на фестивалі

  1. Зберігайте вхідний квиток та не знімайте браслет до завершення фестивалю FANCON. Цей квиток/браслет потрібно буде показати на прохання охорони або організаторів.

  2. Візьміть із собою документи, що засвідчують особу (краще зробити копію, щоб не втратити оригінал, або скористатися документами у додатку «Дія»).

  3. Важливо мати з собою особисту мініаптечку, засоби гігієни, вологі й сухі серветки.

  4. Якщо ви відвідуєте фестиваль з дитиною — візьміть, будь ласка, з собою документ, що засвідчує її вік (про умови безоплатного входу для дітей до 7 років включно — читайте далі).

 1. Квитки на додаткові події фестивалю

  1. Фото- та автографсесії із запрошеними зірковими гостями — це додаткові події фестивалю. Щоб потрапити на ці події, слід придбати квитки на кожну окрему сесію.

  2. Вхідний квиток на фестиваль не є квитком на фото- чи автографсесії із запрошеними зірковими гостями.

  3. Знижки й пільги не поширюються на вартість квитків на автограф- та фотосесії із зірковими гостями.

  4. Придбані квитки на фестиваль та/або на фото- та автографсесії не підлягають поверненню та обміну.

  5. Вартість придбаного вхідного квитка може відшкодовуватися лише у разі скасування заходу.

 1. Вікові обмеження та пільги на FANCON

  1. Вікових обмежень на відвідування фестивалю FANCON немає. Відвідування фестивалю неповнолітніми особами регулюється законодавством України.

  2. Діти до 7-ми років включно можуть безоплатно проходити на фестиваль FANCON у супроводі дорослої особи та за умови не більше 2-х дітей на одну дорослу особу. Обов’язково варто мати при собі документ, що засвідчує вік дитини (можна копію документа).

  3. Особа, що супроводжує дітей до 7 років, має бути старше 16 років та мати власний вхідний квиток.

  4. Учасники бойових дій можуть придбати квиток зі знижкою 50%. Знижка надається на особистий квиток учасника бойових дій. Для підтвердження слід мати при собі посвідчення УБД.

  5. Право на безоплатний вхід мають представники медіа, які отримали підтвердження акредитації, а також зареєстровані та підтверджені учасники фестивалю.

 1. Фотографування та відеозйомка на фестивалі

  1. Якщо ви відвідуєте чи берете участь у фестивалі FANCON, ви автоматично даєте дозвіл на всі види фото- та відеофіксації вашої персони та публічне використання цих матеріалів організаторами.

  2. Поважайте всіх учасників та відвідувачів фестивалю, як хочете, щоб поважали вас. FANCON та його учасники й учасниці — толерантний фестиваль.

  3. Ви можете вільно фотографувати та знімати відео заходів фестивалю. Але ми радимо отримати дозвіл від косплеєрів, перш ніж фотографувати їх. Також заборонено фотографувати зіркових гостей або знімати їх на відео під час автограф-сесій (спеціальних подій).

  4. Поважайте косплеєрів. Якщо захочете сфотографуватися з улюбленим персонажем, якого зустріли в реальному житті, — попросіть їхнього дозволу. Також краще уникати небажаного фізичного контакту з косплеєрами, навіть якщо вони погодилися сфотографуватися з вами.

 1. Права організаторів фестивалю FANCON

  1. Організатори мають право вживати всіх заходів для забезпечення комфортного оточення на час проведення фестивалю.

  2. Організатори можуть доповнювати та змінювати програму фестивалю, скасовувати окремі виступи учасників, переносити час проведення активностей, конкурсів, фото- та автографсесій, скасовувати окремі події програми у разі форс-мажору чи за обставин, які склалися за незалежних від організаторів умов.

  3. Організатори залишають за собою право переносити дату проведення фестивалю у разі форс-мажору або за обставин, які склалися за незалежних від організаторів умов.

  4. Якщо відвідувачі фестивалю порушили ці Правила, організатори мають право просити цих відвідувачів залишити територію чи за необхідності вивести їх за межі фестивалю, а також не допускати їх повторне відвідування.

  5. Організатори мають право не допускати на фото- та автографсесію осіб у нетверезому стані чи осіб, що порушили правила фестивалю.

  6. Якщо відбій повітряної тривоги відбувається о 20:00 або пізніше — організатори мають право не відновлювати роботу фестивалю.

  7. Задля безпеки й комфорту учасників і відвідувачів фестивалю організатори залишають за собою право доповнювати та змінювати цей перелік Правил.

 1. Організатори фестивалю FANCON не несуть відповідальності:

  1. за дії відвідувачів та учасників на території фестивалю;

  2. за пошкоджені, загублені чи втрачені особисті речі відвідувачів та учасників;

  3. за пошкоджені, загублені чи втрачені вхідні квитки та браслети відвідувачів;

  4. за пошкоджені, загублені чи втрачені квитки на фото- та автограф-сесії відвідувачів;

  5. за будь-яку інформацію щодо фестивалю FANCON, яка розміщена на сторонніх ресурсах (сайтах чи соцмережах, які не є офіційними ресурсами фестивалю).

 1. Що заборонено на території фестивалю FANCON

  1. Заборонено передавати чи продавати вхідний браслет третім особам, проходити на територію фестивалю без квитка чи попередньої реєстрації;

  2. Заборонено проносити на територію фестивалю вогнепальну, холодну, газову зброю (зокрема газові балончики), колючі, ріжучі, легкозаймисті, вибухонебезпечні, вогненебезпечні предмети, рації, скляну тару — навіть якщо це частина костюма чи образу.

  3. Заборонено використовувати кульки, наповнені гелієм.

  4. Заборонено проносити на територію фестивалю будь-які рідини чи напої крім води. Пляшки з водою мають бути запечатаними та бути об’ємом не більше 0,75 літра.

  5. Заборонено проносити на територію фестивалю професійне обладнання для фото- та відеозйомки без попередньої акредитації.

  6. Заборонено провадити рекламну, агітаційнучи комерційну діяльність на території фестивалю або біля неї без згоди організаторів.

  7. Заборонено порушувати будь-які права третіх осіб, зокрема авторське та інтелектуальне право.

  8. Заборонено проносити та вживати на території фестивалю наркотичні, токсичні або психотропні речовини, а також перебувати на фестивалі у стані наркотичного сп’яніння.

  9. Заборонено проносити алкоголь та перебувати на фестивалі у стані алкогольного сп’яніння.

  10. Заборонено палити на території фестивалю в недозволених місцях (тютюнові вироби, кальяни, електронні сигарети та вейпи тощо).

  11. Заборонено залишати дітей без нагляду дорослих.

  12. Заборонено демонструвати агресію щодо учасників та відвідувачів фестивалю, заважати учасникам та відвідувачам фестивалю відпочивати та брати участь у фестивальних подіях.

  13. Заборонено створювати небезпечні ситуації або завдавати шкоди собі та іншим відвідувачам фестивалю.

  14. Заборонено порушувати чинне законодавство України, зокрема — ображати національні, етнічні, релігійні, конфесійні почуття відвідувачів.

 1. Дії учасників фестивалю під час повітряної тривоги

  1. У випадку повітряної тривоги події фестивалю зупиняються, графік запланованих заходів зміщується. Всі сцени, локації та торгові майданчики призупинятимуть свою роботу. Після відбою повітряної тривоги ви зможете знайти інформацію про актуальний графік заходів на офіційному сайті та в офіційних соціальних мережах.

  2. Якщо буде оголошено повітряну тривогу — у Міжнародному виставковому центрі (МВЦ) спрацює система оповіщення. Будь ласка, відповідально ставтеся до всіх сигналів.

  3. Радимо встановити на ваш електронний пристрій додаток «Київ Цифровий», щоб отримувати оперативну інформацію про повітряні тривоги.

  4. Також ви можете заздалегідь ознайомитися з найближчими укриттями тут або тут й спланувати шляхи доступу до них на випадок, якщо укриття МВЦ буде переповнене.

  5. Аби пройти в укриття МВЦ — орієнтуйтеся за вказівниками. Укриття на 10000 осіб знаходиться в підвальному приміщенні павільйону 1 Міжнародного виставкового центру, вхід 1С.

  6. Якщо можете, то допоможіть та зорієнтуйте тих, хто цього потребує.

  7. Коли учасники фестивалю залишають стенди й торгові зони, то вони мають подбати про те, щоб закрити їх і повідомити про це охорону, яка знаходиться поруч, або куратора сектору.

  8. Робота фестивалю відновлюється через 20 хвилин після відбою повітряної тривоги.

  9. Після відбою повітряної тривоги учасники Cosplay & K-pop Cover Dance Show, які згідно з програмою мають виступати в цей день, зобов’язані повернутися за сцену або у гримерку протягом 30 хвилин.

  10. Якщо буде оголошено повітряну тривогу/тривоги, розклад програми фестивалю буде змінений. Учасники, які ще не виступали на головній сцені, зобов’язані врахувати це та бути готовими до виступу раніше або пізніше визначеного часу в програмі. Актуальний розклад виступів учасники й учасниці Cosplay & K-pop Cover Dance Show можуть дізнатися з інформації на табло або у волонтерів у гримерці.

  11. Робота фестивалю не відновлюється, якщо відбій повітряної тривоги відбувається о 20:00 або пізніше.

 

Правила для відвідувачів з домашніми улюбленцями

Прохід на територію фестивалю FANCON з чотирилапими друзями дозволяється відповідно до норм утримання домашніх тварин у місті Києві, а саме — Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» та «Правил утримання домашніх собак та котів у м.Києві» (Рішення Київської міської ради від 27.10.2007 № 1079/3912).

Зокрема, Закон «Про захист тварин від жорстокого поводження» забороняє залишати домашнього улюбленця прив’язаним без нагляду у громадських місцях чи у місцях скупчення людей.

Якщо ви прийшли на фестиваль з чотирилапим другом (котом чи собакою), вам слід дотримуватися наступних правил.

 1. Ми просимо власників домашніх улюбленців дослухатися до прохань організаторів, волонтерів, охоронців, аби створити безпечні умови для відвідувачів, учасників і чотирилапих друзів.

 2. Якщо ви власник собаки чи кота, то подбайте, щоб ваш улюбленець мав ідентифікаційний жетон (нашийник з ідентифікаційними позначками), а також візьміть із собою реєстраційне посвідчення (за наявності державної реєстрації тварини у КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини») або ветеринарний паспорт. Зверніть увагу, що ветеринарний паспорт не є підтвердженням особи для господаря та не розглядається правилами чинного законодавства.

 3. У зв’язку з тим, що фестиваль проводиться у закритому приміщенні, де багато людей та різних звуків, які можуть відволікти чи налякати домашнього улюбленця, ми просимо вас подбати, щоб собака була на повідці.

 4. Якщо ви супроводжуєте чотирилапого друга — то зобов’язані гарантувати її безпеку та безпеку людей і тварин довкола, а також майна відвідувачів та організаторів від заподіяння шкоди.

 5. Якщо ви берете на фестиваль кота чи собаку — ви зобов’язані запобігати їх прояву агресії чи небезпечних дій щодо людей, інших тварин або майна, а також забезпечити дотримання санітарно-гігієнічних норм та громадського порядку.

 6. Отже, якщо ви супроводжуєте собаку чи кота, ви зобов’язані прибирати екскременти в місцях загального користування (єдине виключення — собак-поводирів, які супроводжують людину з інвалідністю).

 7. Особам у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння заборонено супроводжувати домашнього улюбленця.

 8. Особам до 16 років, психічно хворим або фізично неспроможним керувати твариною особам заборонено супроводжувати небезпечних та потенційно небезпечних собак.

 9. Організатори мають право не допустити вас з домашнім улюбленцем на територію фестивалю, якщо ви не дотримали зазначених умов.

 10. Організатори, волонтери та охоронці уповноважені за необхідності попросити особу з домашнім улюбленцем залишити територію фестивалю, якщо їх перебування загрожує безпеці інших відвідувачів та учасників.

 11. Задля безпеки й комфорту учасників і відвідувачів фестивалю організатори залишають за собою право змінювати чи доповнювати цей перелік Правил для відвідувачів з домашніми улюбленцями.

 12. Перелік порід собак, які обов’язково мають бути на короткому повідці та в наморднику (відповідно до Постанови КМУ від 10 листопада 2021 р. № 1164):

  • Аіді (вівчарка атласька);

  • Айну (собака айнський, хоккайдо);

  • Акбаш;

  • Акіта-іну;

  • Акіта американський (собака великий японський);

  • Бандог американський;

  • Бергамаско (вівчарка бергамська);

  • Брохольмер датський;

  • Був’є арденський;

  • Був’є фланерський;

  • Бульдог алапаський чистокровний (отто);

  • Бульдог американський;

  • Бульдог мальорський (ка-де-бо, перо де пресо мальоркін);

  • Бульмастиф;

  • Бультер’єр англійський;

  • Бультер’єр англійський стаффордширський;

  • Бурбуль південноафриканський;

  • Вівчар картський (вівчарка картська);

  • Вівчарка голландська;

  • Вівчарка грецька;

  • Вівчарка ештрельська (португальська гірна);

  • Вівчарка кавказька (вовкодав кавказький);

  • Вівчарка середньоазіатська (алабай, вовкодав середньоазіатський);

  • Вівчарка східноєвропейська;

  • Вівчарка французька (Босерон);

  • Вовкодав ірландський;

  • Гампр;

  • Доберман;

  • Дог аргентинський (аргентинський мастиф);

  • Дог канарський;

  • Кангал;

  • Кане-корсо;

  • Као де кастро лаборейро;

  • Као де сера де астрела (португальський пастуший собака);

  • Марема (вівчарка маремо-абруцька);

  • Мастиф англійський;

  • Мастиф бельгійський;

  • Мастиф піренейський;

  • Мастиф тибетський;

  • Московська сторожова;

  • Перо де преса канаріо (собака канарський);

  • Пітбультер'єр американський;

  • Рафейру дуалінтежу (собака португальський сторожовий);

  • Ріджбек родезійський;

  • Ріджбек тайський;

  • Ротвейлер;

  • Собака вовчий італійський;

  • Собака вовчий саарлоський (вольфхаунд);

  • Собака вовчий чеський;

  • Тер’єр американський стаффордширський;

  • Тоза-іну (собака японський бійцівський);

  • Метиси всіх зазначених порід.